Білоруси і Європа чекають від Києва активної позиції. Україна пройшла три революції, розуміє предмет питання. Але наше керівництво віддає перевагу сплячці, каже колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний.
"Не видно дій, які б могли сформувати позицію України. Ціннісний вибір нашої влади застряг між демократією та намаганням не потурбувати Кремль, не зачепити білоруську владу, яка вже виглядає банкрутом. Виникла дистанція між Україною та ЄС. Брюссель не визнає Лукашенка президентом і готовий допомагати протестувальникам. Київ не привітав його з перемогою, але й нічого не вимагає. Мовчить. А мав би від початку говорити про порушення Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. Про побиття людей. Вони не порушували закон, просто заявили про свою позицію. Наголосити, що кадрові війська заборонено використовувати для внутрішніх врегулювань. Вимагати провести повторно вибори й сформувати перехідний уряд в Білорусі. Україна мала звернутися до Ради безпеки ООН, ОБСЄ і Ради Європи", - говорить експосол.
Коментарів немає