У США випустили перший у світі підводний човен

У США випустили перший у світі підводний човен

30 вересня 1954 року у США закінчились випробування першого у світі атомного підводного човна "Наутілус". Його зарахували до складу бойових кораблів американського морського флоту.

Атомну субмарину "Наутілус" збудували 1954 року під керівництвом капітана Хаймана Ріковера. Він був військовим інженером російського походження, який 1946 році брав участь у американській атомній програмі. Хайману Ріковеру доручили роботу над атомною субмариною. Чоловік будучи фанатичним "трудоголіком" і талановитим спеціалістом, збудував "Наутілус" на кілька років раніше запланованого терміну. Екіпаж підводного човна складався з 13 офіцерів і 92 матросів. Він оснащений шістьма носовими 533-міліметровими торпедними апаратами і ніс на борту 24 торпеди. У перше плавання він відправився 17 січня 1955 року. Атомна енергетична установка потужністю 9860 кВт забезпечувала швидкість більше 23 вузлів і дальність плавання у підводному положенні складала 40 тисяч кілометрів.

Коментарів немає