Шахтарі страйкують під землею

Майже 400 гірників протестують у Кривому Розі на Дніпропет­ровщині із 3 вересня. Не піднімаються на поверхню з шахт. Вимагають вищих зарплат, усунення порушень при атестації працівників, звільнення керівників копалень. Ті заганяють підприємства у кризу, кажуть пікетувальники.

— Першими почали бастувати на шахті "Жовтнева". 29 гірників 3 вересня відмовилися підніматися з забою глибиною у понад кілометр, — говорить голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, 63 роки. — Їжу та воду спускаємо щодня. Приносять родичі, волонтери, помогла міська влада. Інша справа — самопочуття. На шахтах добувають залізну руду. Висока вологість і багато грибків. Гірники скаржаться на проблеми із легенями, шкірою, біль у горлі й нежить. Надати повноцінну медичну допомогу не можемо. Передали капці, бо якщо довго носити гумові чоботи — можуть загнитися ноги.

До мітингарів "Жовтневої" приєдналися гірники із шахт "Гвардійська", "Тернівська", "Батьківщина". Не припинимо протести, доки адміністрація Криворізького залізорудного комбінату не виконає вимоги, кажуть.

Коментарів немає