Вперше публічно виконали заборонений Гімн України

Вперше публічно виконали заборонений Гімн України

24 вересня 1989 року у Чернівцях на заключному концерті Першого фестивалю "Червона рута" вперше з офіційної сцени пролунав заборонений гімн "Ще не вмерла Україна" у виконанні барда Василя Жданкіна, який також став володарем Гран-прі, офіційним переможцем заходу.

Cвято української музики проходило під пильним контролем КДБ, міліції та Компартії. Проте це не завадило тому, що прозвучав Гімн України, і люди розгорнули синьо-жовтні прапори.

Коментарів немає