У липні 2000 року в 5 селах Первомайського району Миколаївської області – Болеславчик, Чаусове-1, Чаусове-2, Підгір'я і Мічуріне 410 місцевим жителям (з них 240 діти) встановили діагноз токсикодермія – гостре отруєння невстановленою хімічною речовиною легкого та середнього ступеня тяжкості, токсичне ураження печінки і підшлункової залози. Станом на 29 серпня було госпіталізовано 76 осіб, з них 63 дитини.
За результатами досліджень було встановлено, що шкідливі речовини потрапили в організм пацієнтів інгаляційним шляхом – при вдиху. Такі висновки зробила комісія МОЗ України після виїзного засідання під головуванням президента Леоніда Кучми й аналізу проб води, ґрунту й повітря з місця НП. На думку медиків, про це свідчили всі симптоми захворювання – кашель, подразнення слизової оболонки очей, дерматити.
Коментарів немає