З космодрому Байконур 19 серпня 1960 року відправили на орбіту космічний корабель "Супутник-5" з двома першими собаками-космонавтами на борту. Білка та Стрілка повернулися неушкодженими.
Посилати в космос людину боялися без уявлення про вплив факторів, які виникають у невагомості. До цього часу не було жодного космічного апарату, який би повернувся назад на Землю. Корабель розробили на початку 1960 року. Білка та Стрілка були дублерами собак Чайки і Лисички, які загинули в катастрофі такого ж корабля при невдалому старті. На 19-й секунді польоту у ракети-носія зруйнувався бічний блок, вона вибухнула. У пресі звістка про загибель псів не з'явилася.
Коментарів немає