23 вересня 1944 року за Люблінською угодою від 9 вересня між урядом УРСР та Польським комітетом національного визволення почався обмін етнічними поляками та українцями.
Після Другої світової війни СРСР та Польща узгодили кордони між країнами. Підляшшя, Холмщина й Надсяння відійшли до Польщі. У цих регіонах жило багато українців. На Галичині й Волині залишалося польське населення. Влада вирішила провести обмін населенням. Таким чином хотіли політичний кордон зробити ще й етнічним.
Коментарів немає