Київська Русь та Візантія підписали мирний договір 2 вересня 911 року. Перед тим, русичі та варяги на чолі з князем Олегом здійснили вдалий військовий похід на Константинополь.
Угоду уклали на грецькій і старослов'янській мовах. Вона підтверджувала і посилювала попередні домовленості 907 року. Тоді Візантія мала сплатити Київській Русі данину і викуп дружинникам. Поселення варязьких і руських купців у Константинополі отримувало статус колонії. Вони мали право оселятися у кварталі святого Маманта Кесарійського і не сплачувати мит при торгівлі.
Коментарів немає