Відбувся з'їзд українських просвітницьких організацій

Відбувся з'їзд українських просвітницьких організацій

Перший Всеукраїнський з'їзд товариств "Просвіта" відбувся 6 жовтня 1918 року в Києві. Учасники ухвалили декілька програм та створили головну управу.

"Просвіта" виникла у Львові 1868 року за ініціативою греко-католицьких священників, громадських діячів та науковців. Її мета відповідала назві. Товариство сприяло культурно-освітньому і науковому розвитку українців і піднесенню їхньої національної свідомості. Учасники й меценати відкривали музеї, театри, бібліотеки, книгарні, школи.

Коментарів немає