Пенсіонер виростив унікальне мамонтове дерево

Віктор Ганущин із села Кам'яниця Ужгородського району створив унікальний дендропарк, в якому зібрав рослини з понад 100 країн світу.За освітою він біолог і все життя подорожував і збирав унікальні експонати.

"Створення ботанічного саду — творчий процес. Не всі привезені мною рослини приживаються,деякі гинуть відразу, деякі — за кілька років. Клімат різних країн суттєво відрізняється. У Гімалаях влітку мокро і холодно, у нас сухо і спекотно. В наших умовах краще живуть сіянці, які отримуємо на розсаду з насіння. Так розмножували ліванський кедр. Зійшло 50 сіянців, а до дорослих саджанців доросло 10 дерев. Через вісім років залишилося тільки два деревця", — каже біолог.

На основі побаченого у садах Чехії, Німеччини та Польщі збудував альпійську гірку. Найекзотичніша рослина на гірці — чилійська кислиця. Кожна рослина для біолога є цінною. По-особливому любить він мамонтове дерево, яке називає "мамонтьонок". За 12 років воно виросло до шести метрів заввишки, а стовбур сягає 30 см у діаметрі. Це дерево відвідувачі саду фотографують найчастіше.

Коментарів немає